Ani pro vojenskou policii zákony neplatí

V resortu ministerstva obrany by měla vojenská policie dohlížet na to, že se nikdo ze zaměstnanců Armády ČR nedopouští protiprávního jednání naplňujícícho znaky trestného činu nebo přestupku.

Voják, kterému v rozporu se zákonem posudkový lékař nevydal posudek o zdravotní způsobilosti, čímž se dotyčný lékař dopustil přestupku podle zákona o specifických zdravotních službách, za který hrozí pokuta až 100 tis. Kč a vojáka propustí jako zdravotně nezpůsobilého, podal vojenské policii podnět k vyšetřování, nicméně ani v tak jasném případě vojenská policie naplnění znaku přestupku nespatřuje.

Pokud nefunguje vlastní kontrola zákonnosti ani v restoru obrany, může fungovat v jiných oblastech státní správy? Pokud státní složky zákony nedodržují a kontrolní orgány jejich nezákonnosti kryjí, namísto postihu, co může od státu očekávat běžný občan? Co dalšího zaměstnancům státu ještě prochází, aniž by byli konfrontování a vyšetřováni?

Vyznáváte stejné hodnoty a není Vám lhostejná situace v naší zemi? Pomozte nám!

Spolupracujme

Hledáme právníky i administrativní pomoc. Neustále rosteme a chceme hájit základní principy práva.

Podpořte nás

Hledáme právníky i administrativní pomoc. Neustále rosteme a chceme cheme hájit základní principy práva.

Jste zaměstnanec a potřebujete pomoc proti opatřením na vašem pracovišti?

Připravili jsme speciální odbory, které pomohou každému, kdo o pomoc žádá. Poradíme vám, jak se bránit protiústavním opatřením na vašem pracovišti.