Zeptali jsme se MZ na očkování pětiletých dětí

Dnes jsme odeslali Ministerstvu zdravotnictví žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb. k aktuální informaci o tom, že Česká republika již předobjednala vakcíny proti onemocnění covid-19 pro 700 tisíc dětí ve věku 5 – 11 let.

Očkování dětí proti covid-19 považujeme za zcela nemravný experiment, jehož rizika zcela zásadně převažují nad přínosy. A to nejen s ohledem na to, že covid-19 děti v podstatě neohrožuje, ale i proto, že není možné odhadnout možné dlouhodobé nežádoucí účinky očkovací látky, a to zejména u dětí, které mají celý život před sebou.

Ministerstvu jsme položili následující otázky (o odpovědích Vás budeme informovat):

 1. Kdo konkrétně rozhodl o předobjednání vakcíny proti covid-19 určené pro děti ve věku od 5 let?
 2. Kdo konkrétně doporučil očkování dětí od 5 let proti onemocnění covid-19 (zajímají nás osoby – fyzické i právnické – působící v České republice)?
 3. Má Ministerstvo zdravotnictví nějakou informaci týkající se očkování dětí od 5 let proti nemoci covid-19 od skupiny MeSES? Pokud ano, žádáme o sdělení jejího obsahu a poskytnutí dokumentu, který tuto informaci obsahuje.
 4. Má Ministerstvo zdravotnictví nějakou informaci týkající se očkování dětí od 5 let proti nemoci covid-19 od České vakcinologické společnosti? Pokud ano, žádáme o sdělení jejího obsahu a poskytnutí dokumentu, který tuto informaci obsahuje.
 5. Jakou částku vynaloží Česká republika v případě, že bude předobjednávka realizována?
 6. Kdo bude dodavatelem očkovacích látek proti covid-19 pro děti od 5 let v České republice?
 7. Kdo bude distributorem očkovacích látek proti covid-19 pro děti od 5 let v České republice?
 8. Jak dlouho lze očkovací látku skladovat po jejím dodání do České republiky (tj. do jaké doby je nutné ji použít, aby nedošlo k jejímu znehodnocení)?
 9. Komu je očkovací látka v předobjednaném množství určena (je vytipována určitá skupina dětí, nebo bude určena komukoliv)?
 10. Kdo bude očkování provádět?
 11. Jaké přínosy má očkování dětí od 5 let pro jejich zdraví?
 12. Jaká rizika má očkování dětí od 5 let pro jejich zdraví?

(celý text žádosti najdete zde)